Picture 38XV rahvusvaheline noorte rütmimuusika festival „Visioon" 1.-4. juuni 2017 on ainulaadne professionaalne rütmimuusika festival Eestis. „Visioon" toimub traditsiooniliselt igal aastal juunikuus Saue linnas ja Tallinnas. Festival on mõeldud noortele jazz- ja rütmimuusika tutvustamiseks ja arendamiseks. Festival koosneb kahest teineteist toetavast osast: XV festivalist „Visioon" ja XX loomingu ja improvisatsiooni päevadest. Festival „Visioon" tutvustab noori andekaid muusikuid ja professionaale üle Euroopa. Festivali kontsertidel esinevad koos õpetajad ja õpilased, kuulatakse improvisatsioone ning omaloomingut. Festivali oluliseks osaks on nn jam session, kus kõik osalejad saavad näidata
oma oskusi, uusi ideid ning esineda erinevates koosseisudes. Paljud tänaseks juba tipptasemel noored muusikud on alustanud festivali „Visioon" lavadel, näiteks Holger Marjamaa tunnustati Jazzkaare poolt aastal 2013 aasta noore jazz-talendi tiitliga. 2017. aasta peaesinejad on Holger Marjamaa kvartett (USA) ja Aleksander Paal Trio.
Igal aastal osaleb festivalil mängijaid 5-7 riigist. Festivalil on esinenud noori ja professionaale Lätist, Leedust, Soomest, Ungarist, Prantsusmaalt, Gruusiast, Brasiiliast, Hispaaniast, Taanist, Rootsist, Norrast, Poolast ja kõikjalt üle Eesti. Festival pakub huvi ka elukutselistele muusikutele, kellega koostöös toimuvad erinevad workshop'id, meistriklassid, kontserdid ja jam session'id. 2012-2016 aasta „Visiooni" bigbändi projektis osalesid tunnustatud õppejõud muusika kõrgkoolidest üle maailma − Jukkis Uotila (Sibeliuse Akadeemia), Jens Chappe Jennsen (Taani Arhusi Muusikaakadeemia), Nick Smart (Londoni Kuninglik Akadeemia).
Festivali oluliseks osaks on jazz-muusika traditsioonide arendamine ja populariseerimine.
2017. aasta festivali põhirõhk on suunatud noorte omaloomingule ja ka koosmusitseerimisele, lisaks tutvustatakse uusi ansambleid ja soliste. "Visioon" on muusikaline ettevõtmine, mis on alati muutumises. Lavalt saab kuulata igal aastal palju uut ja huvitavat. Õpitoad ja kontserdid on avatud ja tasuta kõigile osalejatele. 2017. aasta festivali „Visioon" programmis tehakse koostööd erinevate organisatsioonidega, kutse- ja kõrgkoolidega Eestist ja välisriikidest nagu EMTA, G. Otsa nimeline Muusikakool, Sibeliuse Akadeemia, Helsinki pop-jazz Konservatoorium, Riia Toomkoorikooli jazz-muusika osakond, Leedu Muusikaakadeemia, Londoni Muusikaakadeemia, Manhattani Muusikakool USA'st, Eesti Jazzliit, festival Jazzkaar, Harju Omavalitsuste Liit, ERR, Kultuurkpital jt.
2017. aasta festival „Visioon" on Eesti Kultuuriministeeriumi kultuurikalendris. Suurem tähelepanu on suunatud rahvusvaheliste ja Soome-Eesti projektide arendamisele, kuhu oodatakse juhendama rahvusvahelise kaaluga juhendajaid ja soliste. Toimuvad Visiooni bigbändi workshop'id, kuhu oodatakse osalema noori ka välisriikidest.

Vaata lisainfot festivali kohta meie Facebook'i lehelt:
FB/Noorte-Jazzfestival-Visioon

Holger Marjamaa Trio feat. Chad Lefkowitz-Brown

Marjamaa kvartett 2017

6-Way Street

6 Way Street

 

VISIOON 2018